Do zarządzania tarasami liniowymi służy moduł Linie znajdujący się w głównym menu. W tym miejscu są zebrane wszystkie linie zdefiniowane w systemie, niezależnie od zleceń, klientów. Po wejściu w tą zakładkę otrzymamy listę wszystkich linii:
Wybieramy linię w której chcemy wprowadzić „hurtowe” zmiany, możemy do tego posłużyć wyszukiwarką znajdującą się w prawym górnym rogu:

Następnie klikamy przycisk „Edycja tras”:

Po kliknięciu otworzy się formularz na którym będziemy mogli wybrać okres czasu, w którym chcemy nanieść zmiany oraz zaznaczyć jakie zmiany wprowadzamy:
Na początek wybieramy zakres dat:

Mamy kilka predefiniowanych okresów oraz możliwość wprowadzenia dowolnych własnych dat.

W drugiej części formularza, wybieramy na których wartościach chcemy wprowadzić zmiany:

Dla przykładu, zmienimy autobus i kierowcę na trasach w przyszłym tygodniu:

W tym przypadku na wszystkich trasach tej linii w dniach od 21 do 27 styczniaq zostaną przypisane zasoby: autobus JETLINER (T) oraz kierowca Michalczewski Dariusz.
Ważne! Wszystkie autobusy i kierowcy, którzy w tym czasie byli przypisani do tych tras zostaną usunięci (nadpisani).

W ten sposób możemy zmienić wszystkie inne parametry tras liniowych. Na przykład godzinę wyjazdu albo miejsce wyjazdu. Dla przykładu w okresie wakacyjnym możemy skrócić kurs zmieniając miejsce i godzinę startu.

W module linii istnieje też jeszcze jedna ważna funkcja – możliwość edycji kilku linii na raz! W tym celu wyszukujemy linie w których chcemy wprowadzić zmiany. W tym celu oczywiście możemy skorzystać z wyszukiwarki w którą wpisujemy fragment nazwy linii np. „Gródek” bez godzin. Następnie zaznaczamy interesujące nas trasy – klikając checkboxy po lewej stronie.  Po ich znaczeniu pojawi się u góry przycisk „Edycja tras”:
Następnie, po kliknięciu „Edycja tras” pojawi się znany już formularz zmian z tą różnicą, że będzie zaznaczone, że edytujemy wybrane (w tym przypadku trzy) linie:

Dalsza procedura jest taka sama jak przy edycji pojedynczej linii co opisano w tym artykule.

 

Jak edytować trasy pochodzące z linii?