Dodaliśmy nową, bardzo ułatwiającą pracę funkcję – możliwość tworzenia zlecenia na podstawie dowolnego już istniejącego zlecenia.

Często zdarza się, że mamy do zrealizowania takie samo zlecenie ale zaczynające się w innym terminie albo zlecenie, które jest bardzo podobne. Mogą to być wycieczki szkolne, albo wycieczki po atrakcjach regionu, które rozpoczynając się jak „zbierze” się odpowiednia grupa albo nieregularne transfery lotniskowe.

Jak to działa?
Na liście zleceń po rozwinięciu „Więcej” obok istniejącej opcji usuwania pojawiła się opcja: „Utwórz podobne”

Po jej kliknięciu pojawi się formularz wybierania daty. Załóżmy, że nasze oryginalne zlecenie zaczynało się 1 stycznia. Chcemy by tworzona kopia zlecenia zaczynała się 20 stycznia. Klikamy na ikonę kalendarza w polu „Nowa data rozpoczęcia” i wybieramy datę. Mamy również możliwość skopiowania zasobów – pojazdów i kierowców – zaznaczając tę opcję w wyświetlonym formularzu:

A następnie klikamy przycisk „Dalej”. W tym czasie system utworzy nowe zlecenie, w którym przesunie wszystkie trasy tak, aby zaczynały się od wskazanej daty, zachowując odstępy czasu takie same jak były w pierwotnym zleceniu. Po utworzeniu nowego zlecenia, zostaniemy przeniesieni do edycji tego zlecenia abyśmy mogli nanieść ewentualne zmiany.

Trasa w oryginalnym zleceniu:

Trasa w nowym zleceniu

Jeśli w oryginalnym zleceniu w dziale finanse były zdefiniowane płatności, to również one zostaną automatycznie dodane z odpowiednim interwałem czasu.

Co zostanie przeniesione do nowego zlecenia?
– dane klienta,
– liczba osób,
– adresy poszczególnych tras,
– uwagi poszczególnych tras,
– daty i godziny zostaną przesunięte,
– wartości i opisy faktur i płatności,
– daty faktur i płatności zostaną przesunięte.

Co nie zostanie przeniesione
– nr zlecenia – zostanie nadany nowy,
– opiekun zostanie wpisana osoba, która tworzy nowe zlecenie,
– pliki i notatki nie zostaną przeniesione,
– wycena nie zostanie przeniesiona.

Tworzenie zleceń podobnych to potężne narzędzie za pomocą którego można bardzo zoptymalizować pracę podczas wprowadzania zleceń. W oparciu o ten mechanizm można przygotować system szablonów zleceń – o czym więcej w tym artykule.

Nowa pomocna funkcja – Utwórz zlecenie podobne!