Jak szybko zarezerwować czas na powrót od granicy do domu dla kierowcy doprowadzającego.

Często aby spełnić wymogi czasu prowadzania autobusu, stosujemy tzw. „kierowcę doprowadzającego”, którego celem jest doprowadzenie autokaru tylko do naszej granicy. Kierowca taki musi oczywiście innym środkiem transportu wrócić do domu, co zajmuje czas. W tym czasie teoretycznie wg. kalendarza jest „wolny” ale w praktyce nie może przecież pojechać w inną trasę bo wraca z granicy.

Korzystając z istniejących w PlanBus.pl mechanizmów, możemy w kilka kliknięć zarezerwować czas na powrót kierowcy od granicy.
Po utworzeniu trasy docelowej w danym zleceniu, rozwijamy przycisk Więcej i klikamy Powrotna:

W wyniku kliknięcia zostanie utworzona trasa o odwróconych adresach. Adresy kasujemy a w pierwszym polu od miasta, wpisujemy nasz komentarz, który chcemy widzieć w kalendarzu na przykład: „Powrót z granicy”

Następnie rezerwujemy czas na powrót i ustalamy ilość potrzebnych pojazdów na zero, żeby nie pojawiały się ostrzeżenia o brakach zasobów! W postaci żółtego wykrzyknika na pasku trasy.

W ten sposób na kalendarzu uzyskamy przejrzysty widok oraz rezerwację czasu kierowcy doprowadzającego na powrót do domu.

Na powyższym widoku widać, że nasz kierowca doprawadzający autokar na granicę, czyli Grzegorz Antonow wraca do domu, podczas gdy w dalszą drogę ten autobus poprowadzili kierowcy: Duksza i Gdański

W ten prosty sposób, jeśli chcemy za pomocą dwóch kliknięć, możemy zarezerwować czas potrzebny na powrót kierowcy z granicy do domu innym środkiem transportu.

 

Kierowca doprowadzający do granicy kraju, rezerwacja czasu na powrót