Mobilna wersja przeglądarki Google Chrome na telefonie z funkcją „wersja na komputer”

Czasem zdarza się, że awaryjnie musimy skorzystać z kalendarza PlanBus.pl na telefonie. Oczywiście jest to technicznie możliwe ale z uwagi na małą deklarowaną rozdzielczość wyświetlaczy telefonów nie jest to wygodne. Najczęściej po wejściu do kalendarza zobaczymy mniej więcej taki widok:

To co jest pierwszym kłopotem, to mała ilość widocznych informacji zarówno ilość wierszy z samochodami jak i ilość wyświetlanych dni!

W tej sytuacji z pomocą przyjdzie nam przeglądarka Google Chrome z wbudowaną opcją „wersja na komputer”. Aby włączyć tą opcję klikamy w ikonę 3 kropek w prawym górnym rogu:

A następnie zaznaczamy opcję wersja na komputer:

Najczęściej kalendarz się przeładuje, czasem może też zdarzyć się, że zostaniemy wylogowani i będziemy musieli się zalogować ponownie. Jednak po zalogowaniu i ponownym wejściu do kalendarza uzyskamy zdecydowanie lepszy widok:

Jak widzimy na 4 calowym telefonie mam widok prawie 10 pojazdów i kilku dni. Pojawiły się też przyciski przedefiniowanych okresów czasu z widokiem 2 tygodniowym włącznie, który pomimo małego ekranu jest  całkiem czytelny.
Widok 1 tydzień:

Widok 2 tygodnie:

Przeglądarka Google Chrome jest dostępna na większości systemów operacyjnych.

Wygodną pracę w kalendarzu uzyskamy na urządzeniu mobilnym z wyświetlaczem o rozdzielczości: 1024×768 i większej! Przykładem może być dowolny współczesny tablet.

Oto widok uzyskany na tablecie Samsunga:

 

Mobilna wersja przeglądarki Google Chrome na telefonie