Przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z cyklu „Poznaj PlanBus.pl„. Ten odcinek omawia jak i gdzie są prezentowane niezaplanowane trasy.

Jednak zanim przejdę do meritum, przypomnę czym jest PlanBus.pl?
PlanBus.pl jest pierwszym specjalistycznym oprogramowaniem dla branży autobusowej dostępnym OnLine, maksymalizującym wykorzystanie floty i redukcję kosztów organizacyjnych przedsiębiorstwa. PlanBus.pl doskonale zastępuje wszystkie papierowe kalendarze, arkusze Excela i jakiekolwiek elektroniczne kalendarze, dając pełną swobodę w wyświetlaniu potrzebnych informacji, proste i szybkie wprowadzanie zmian wprost w widoku kalendarza. PlanBus to jednak o wiele więcej! Zapewnia natychmiastową aktualność informacji, możliwość wydrukowania zleceń dla kierowców oraz generowania zestawień i raportów.

Każdemu przydarzyło się, że zapomniał o jakiejś trasie. Taka sytuacja ma dwa wymiary: organizacyjno-logistyczny ale także niestety wizerunkowy. Obydwa mają swoje konsekwencje i trudno wskazać co jest gorsze. PlanBus.pl posiada wbudowane mechanizmy które spowodują, że nam się to nigdy więcej nie przytrafi!

Jednym z nich jest wspólny widok zleceń przypisanych razem ze zleceniami wymagającymi zaplanowania:

Na kalendarzu u dołu poniżej autobusów jest widok tras, które są do realizacji w danym czasie, ale jeszcze nie mają przypisanych autobusów.

Dodatkowo każda trasa, która ma jakieś braki zasobów jest oznaczona żółtym wykrzyknikiem! Po kliknięciu w daną trasę otrzymamy dokładną informację czego brakuje:

Jeśli chcemy przypisać autobus i kierowców do danej trasy, to klikamy przycisk „zasoby”. Po kliknięciu otworzy się formularz na którym będziemy mogli wybrać zasoby do zrealizowania danego zlecenia.
System cały czas nas informuje, ile nam brakuje autobusów i kierowców:

Zaznaczamy odpowiedni autobus i kierowców i klikamy zapisz. Jeśli jeszcze raz klikniemy pasek wybranej trasy, to zobaczymy przypisanych kierowców i autobusy.

Jeśli klikniemy przycisk Wydruk, to możemy od razu wydrukować zlecenia dla kierowców:

Zaplanowanie zapomnianej trasy razem z przygotowaniem wydruków dla kierowców zajęło nam kilkanaście sekund!

Brzmi dobrze, prawda? 🙂
Przekonaj się sam, jak działa PlanBus.pl
Na taki system czekała Twoja firma!

Umów się na bezpłatną prezentację!

 

  Imię i nazwisko lub nazwa firmy (wymagane)

  Firma

  Telefon (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Ilośc pojazdów we flocie

  Treść pytania

  Nie stać Cię aby zwlekać dłużej!

  Już nigdy nie zapomnisz o żadnej trasie