Rozwój technologii pozwala na poprawę parametrów technicznych urządzeń. Ten trend dotyczy również monitorów i wyświetlaczy w urządzeniach mobilnych. Nowy sprzęt posiada większą przestrzeń roboczą, mówiąc „ludzkim” językiem zmieści się więcej informacji. W związku z tym od jakiegoś czasu powoli zmieniamy układ wyświetlanych informacji w PlanBus.pl aby lepiej wykorzystywać nową dostępną przestrzeń. Jakiś czas temu modernizacji uległy edycja pojazdów i kierowców, dziś udostępniamy drobną modernizację edycji zleceń, ofert i opcji wyświetlania w kalendarzu.

Edycja Zlecenia i Oferty

W edycji zleceń i ofert, dla większych monitorów, od Full HD wzwyż do 4K, szczegóły zlecenia pojawią się obok danych zamawiającego:

Pozwoli to lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i zmniejszyć „wysokość” strony. Oczywiście dla monitorów i wyświetlaczy o małej ilości dostępnych pixeli na szerokość, pozostanie poprzedni układ, czyli szczegóły zlecenia pod danymi zamawiającego:

Kalendarz – opcje wyświetlania

Drugie miejsce w którym zmodernizowaliśmy wygląd są to opcje wyświetlania w kalendarzu tras. Postanowiliśmy to miejsce podzielić na dwie zakładki: Ulubione i Wszystko. W opcjach wyświetlania większa część ustawień jest bardzo precyzyjna, modyfikuje jakieś jedno małe zachowanie w dodatku najczęściej użytkownicy ustawiają te ustawienia i raz i rzadko do nich wracają. Jednak jest grupa takich ustawień z których korzysta się na bieżąco codziennie w trakcie pracy. Te ustawienia zostały wydzielone do zakładki „Ulubione”, dzięki temu uzyskaliśmy większą przejrzystość. A potrzebne ustawienia są szybciej dostępne:

Oczywiście w zakładce „wszystko” znajdują się wszystkie ustawienia, ułożone dokładnie tak jak dotychczas! Opcje wyświetlania będą miały druga fazę modernizacji, którą umożliwi samodzielne wybranie ustawień, które będą widoczne w „Ulubionych”.

Modernizacja Zleceń, Ofert i Kalendarza, czyli lepsza organizacja przestrzeni roboczej