Przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z cyklu „Poznaj PlanBus.pl„. Ten odcinek poświęcony jest systemowi przypomnień o wystawieniu faktur VAT oraz innych płatności.

Jednak zanim przejdę do meritum przypomnimy czym jest PlanBus.pl
PlanBus.pl jest pierwszym specjalistycznym oprogramowaniem dla branży autobusowej dostępnym OnLine, maksymalizującym wykorzystanie floty i redukcję kosztów organizacyjnych przedsiębiorstwa. PlanBus.pl doskonale zastępuje wszystkie papierowe kalendarze, arkusze Excela i jakiekolwiek elektroniczne kalendarze, dając pełną swobodę w wyświetlaniu potrzebnych informacji – proste i szybkie wprowadzanie zmian wprost w widoku kalendarza. PlanBus to jednak o wiele więcej! Zapewnia natychmiastową aktualność informacji, możliwość wydrukowania zleceń dla kierowców oraz generowania zestawień i raportów. Więcej ogólnych informacji znajdą tutaj.

Problem niewystawionych lub wystawionych z opóźnieniem faktur dotyczy prawie każdego przedsiębiorstwa. Faktura wystawiona tydzień za późno nie jest jeszcze problemem, ale wystawiona miesiąc czy dwa albo nie wystawiona w ogóle? To już utracone możliwości rozwoju firmy i duże zakłócenia w jej pracy! W środku sezonu, kiedy do obsługi bywa kilkanaście wyjazdów dziennie, gdzieś zawierusza się informacja kiedy i jakie faktury należy wystawić… I tu z pomocą przychodzi system przypomnień o fakturach w PlanBus.pl!

PlanBus.pl zawiera bardzo prosty w użyciu mechanizm, który polega na pomyśle: przyjdź do pracy, zaloguj się do aplikacji i dostaniesz listę faktur do wystawienia na dziś, jutro, pojutrze… Wystaw je i miej to z głowy, zajmij się innymi sprawami!
Lista przypomnień o wystawieniu faktur w PlanBus.pl:

Całość działa bardzo prosto! W chwili wprowadzania zlecenia, wtedy gdy mamy w pamięci wszystkie ustalenia z klientem, wpisujemy plan płatności dla tego zlecenia. Załóżmy, że klient np. Szkoła Podstawowa zleca nam w w styczniu wycieczkę, która ma się odbyć pod koniec kwietnia. Umawiamy się na trzy płatności: zaliczka w styczniu, kolejna część w kwietniu na 3 dni przed wyjazdem i końcowe rozliczenie w maju. Wprowadzając zlecenie tworzymy plan płatności zgodny z tym co ustaliliśmy z klientem:

A teraz zobaczmy co w odpowiednich dniach wygeneruje system przypomnień. Najpierw styczeń:

Teraz kwiecień:

I na koniec maj:

Jak widzimy system przypomnień w odpowiednich dniach wygenerował przypomnienia zgodnie z ustalonym podczas wprowadzania zlecenia „planem płatności”. W ten sposób aplikacja PlanBus.pl zdjęła z naszej głowy obowiązek pamiętania o terminach wystawiania faktur.

PlanBus.pl ma jeszcze jedną ciekawą funkcję! Przypomni o wystawieniu faktury nawet wówczas, gdy użytkownik wprowadzający dane zlecenie zapomni zaplanować płatności. W nowo dodanym zleceniu domyślnie wstawiany jest wiersz z przypomnieniem o wystawieniu faktury. Wygląda on następująco:

W dacie przypomnienia jest ustawiona data automatyczna +1 dzień – oznacza to, że dzień po ostatniej trasie w danym zleceniu wygeneruje się automatyczne przypomnienie o wystawieniu faktury:

Oczywiście nie ma wpisanej wartości, ale jest wystarczające aby użytkownik odpowiedzialny za faktury zwrócił uwagę i sprawą się zainteresował!
Więcej informacji o systemie przypomnień o fakturach znajdą Państwo pod adresem:
http://www.planbus.pl/2016/11/14/faktury-platnosci-modernizacja-systemu-przypomnien/ 

Więcej informacji o aplikacji PlanBus.pl znajdą Państwo pod adresem:
http://www.planbus.pl/aktualnosci/

 

Brzmi dobrze, prawda? 🙂
Przekonaj się sam, jak działa PlanBus.pl
Na taki system czekała Twoja firma!

Umów się na bezpłatną prezentację!

 

  Imię i nazwisko lub nazwa firmy (wymagane)

  Firma

  Telefon (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Ilośc pojazdów we flocie

  Treść pytania

  Nie stać Cię aby zwlekać dłużej!

  System przypomnień o wystawianiu faktur VAT