W Kalendarzu, w zależności od wyboru jego modułu, wiersze mogą dotyczyć konkretnego pojazdu, kierowcy, zlecenia lub oferty.  Istnieją jednak dodatkowe możliwości, które pozwolą wyświetlać ważne dla Ciebie informacje w każdym z wymienionych modułów Kalendarza. Aby się z nimi zapoznać otwórz okno „Opcje wyświetlania” – jak to zrobić przeczytasz w tym artykule KLIK.

Wiersz Moja Firma

Wspomnianymi powyżej, ważnymi informacjami mogą być Przypomnienia dotyczące Twojej firmy! Za pomocą opcji wyświetlania możesz umieścić je w swoim Kalendarzu. W tym celu w polu „Moja firma” wybierz opcję „Pokaż zawsze”. Zgodnie z nazwą tej opcji, wiersz ten będzie zawsze widoczny w każdym z modułów Kalendarza – Pojazdy, Kierowcy, Zlecenia, Oferty – nawet wtedy, gdy w danym dniu, tygodniu czy miesiącu nie ma żadnego zdefiniowanego przypomnienia.

Kolejną opcją do wyboru jest „Pokaż jeśli potrzebne”.

Po jej akceptacji w Kalendarzu, wiersz „Moja firma” będzie wyświetlany tylko wtedy, gdy w wybranej formie – dziennej, tygodniowej czy miesięcznej – Kalendarza znajduje się taki dzień, dla którego zostało przypisane przypomnienie.
Przykład: forma Kalendarza 3 dniowa, przypomnienie zdefiniowane dla 14 czerwca. W tej samej formie Kalendarza, 3 dni później brak zdefiniowanego przypomnienia dla dni 15, 16 i 17 czerwca – brak wiersza „Moja firma”.

Ostatnią opcją wyświetlania wiersza „Moja firma” w dziale „Dodatkowe paski” jest opcja „Ukryj”. Zgodnie z jej nazwą, wiersz „Moja firma” będzie zawsze niewidoczny, nawet wtedy gdy istnieją jakieś zdefiniowane przypomnienia dla wyświetlanych w Kalendarzu dni.

Oferty

Dodatkowymi wierszami w Kalendarzu mogą być „Nieprzypisane oferty”. Wiersze te, w przeciwieństwie do wiersza „Moja firma” będą widoczne tylko w modułach Pojazdy oraz Kierowcy.

Wybór opcji „Pokaż oferty” pozwoli na wyświetlenie ich na samym dole Kalendarza:

Jeżeli nie chcemy wyświetlać w Kalendarzu wierszy nieprzypisanych ofert wystarczy, że odznaczymy opcję „Pokaż oferty” i zaakceptujemy wybór klikając „Akceptuj”.

Oferta – Prawdopodobieństwo

Nową funkcją jest wyświetlanie ofert w Kalendarzu w zależności od prawdopodobieństwa ich realizacji przedstawionego w pięciostopniowej, gwiazdkowej skali. W „Opcjach wyświetlania” zatem możemy zdefiniować, które Oferty chcemy wyświetlać w zależności od ich prawdopodobieństwa:

Klikając w pierwsze pole z gwiazdkami wybieramy dolną granicę prawdopodobieństwa ofert, w drugie zaś górną granicę:

W ten sposób możemy widzieć w Kalendarzu np. tylko wysoce prawdopodobne Oferty:

Informacje oraz instrukcje do pozostałych „Opcji wyświetlania” znajdziesz w następujących artykułach:
a) Informacje na paskach
b) Kolory pasków
c) Sposoby wyświetlania pasków
d) Dodatkowe paski
e) Dodatkowe możliwości
f) Klienci wyróżnieni

Dodatkowe paski – opcje wyświetlania Kalendarzu