Nieprzewidywana naprawa pojazdu lub nagła niedostępność kierowcy? Konieczna jest szybka wymiana zasobu w trasie? A może szybkie dodanie zasobu do wybranej trasy? Wszystko to możliwe za pomocą dwóch kliknięć wprost z Kalendarza!

Szybka zmiana zasobu

Załóżmy, że pojazd w danym dniu będzie niedostępny. Chcę jego trasie w tym dniu przypisać inny, dostępny. W tym celu przechodzę do widoku Pojazdy w Kalendarzu. Następnie klikam na pasek trasy. W dymku klikam na niebieską ikonę w wierszu nazwy by uruchomić tryb „Szybkiego przypisywania”

W trybie tym widoczne są dostępne pojazdy do przypisania do wybranej trasy. Wystarczy kliknąć na niebieski pasek trasy pojazdu, który chcę przypisać (tutaj TSA 00123) i gotowe! Pojazd w trasie zmieniony!

Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku kierowców. Wystarczy jedynie przejść w widok Kierowcy w Kalendarzu i postępować jak powyżej.

Szybkie dodanie zasobu

Do trasy nie został przypisany kierowca. Znajduję się w widoku Kalendarza i chcę to zrobić jak najszybciej. Jak powinienem postępować?

Przechodzę do widoku Kierowcy w module Kalendarz, a następnie przechodzę do sekcji „Nieprzypisane zlecenia”. Klikam w pasek trasy do której chcę dodać zasób. W dymku trasy, w polu „Nazwa kierowcy” klikam zieloną ikonę „+” by uruchomić tryb „Szybkiego przypisania”:

Podobnie jak w przykładzie powyżej, w trybie tym widoczni są dostępni kierowcy do przypisania do wybranej trasy. Wystarczy kliknąć na zielony pasek trasy z nazwą kierowcy, którego chcę przypisać (tutaj Miro) i gotowe! Kierowca został dodany do trasy!

Analogicznie należy postępować w przypadku potrzeby dodania do trasy pojazdu. Wystarczy znaleźć się widoku Pojazdy w Kalendarzu i postępować tak, jak powyżej.

Szybka zmiana lub dodanie pojazdu/kierowcy do trasy z widoku Kalendarza!