Wylicz wynagrodzenia dla kierowców jednym kliknięciem!

PlanBus.pl został rozbudowany o kolejny duży moduł – Płace, którego celem jest proste tworzenie listy wypłat dla kierowców. System został tak zaprojektowany aby móc oddzielić etap planowania trasy i płacy od etapu przygotowania rozliczeń. W ten sposób powstało elastyczne narzędzie pozwalające na dostosowanie się do indywidualnego stylu pracy każdej firmy.

Część 1 – Konfiguracja stawki w trasach

W edycji trasy zostało dodane nowe dodatkowe pole: „Wynagrodzenie” w które możemy wpisać stawkę jaką system naliczy przypisanym kierowcom.

Oczywiście aby wpisać stawkę nie jest wymagane przypisanie kierowców!
Oznacza to, że możemy zaplanować stawkę wynagrodzenia już na etapie wprowadzania zlecenia. System działa tak, że po przypisaniu kierowców do danej trasy, zostanie im „naliczona” podana przez nas domyślna kwota:

Oczywiście, możemy zastosować indywidualne stawki dla poszczególnych kierowców. W tym celu klikamy ikonę wynagrodzenia przy nazwisku wybranego kierowcy oznaczoną cyfrą: 1)

Następnie zaznaczamy checkbox’a „Ustaw” – oznaczony cyfrą 2) i wpisujemy obok nową kwotę. Opcjonalnie możemy podać opis tej pozycji. Na koniec zatwierdzamy klawiszem Enter.

Nowa kwota i uwagi będą widoczne w danej trasie:

Od strony planowania wynagrodzenia za przejazd daną trasą, to już wszystko! Teraz zostało nam przygotowanie rozliczeń.

Część 2 – tworzenie rozliczeń z kierowcami

Aby stworzyć rozliczenie wchodzimy w dział „Płace” w głównym menu:

Po wejściu w ten dział wyświetli się nam lista dotychczas utworzonych rozliczeń:

Tak samo jak w innych miejscach PlanBus.pl aby utworzyć nowe rozliczenie klikamy zielony przycisk dodaj w prawym górnym rogu. Po kliknięciu otworzy się formularz tworzenia nowego rozliczenia:

Formularz dodawania daje nam wiele różnych możliwości konfiguracji i składa się z następujących pól:
a) nazwa opisowa rozliczenia – będzie się wyświetlała na wydruku zbiorczej listy płac
b) daty – podajemy zakres dat zakończenia tras, które mają być ujęte w danym rozliczeniu
c) wybór kierowców – możemy tworzyć rozliczenia dla wszystkich lub wybranych kierowców

Po dokonaniu odpowiednich wyborów klikamy „Zapisz” aby utworzyć rozliczenie.

Dowolne ustawienie powyższych parametrów pozwala nam stworzyć indywidualny system rozliczeń. Najprostszą wersją będzie miesięczne rozliczenie dla wszystkich kierowców. Wówczas w datach ustawiamy wybranych miesiąc klikamy „wszyscy kierowcy” i rozliczenie gotowe. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby tworzyć bardziej zaawansowane systemy rozliczeniowe np. tygodniowe lub dla wybranych kierowców za określony czas.

Po wygenerowaniu rozliczenia, możemy zobaczyć z jakich pozycji się ono składa. W tym celu klikamy ikonę podglądu na liście rozliczeń:

Po wejściu w dane rozliczenie otrzymamy listę kierowców z informacjami o poszczególnych składnikach pensji (podstawa, dodatki, trasy, całość).
Taką listę możemy wydrukować jako „listę płac„. W tym miejscu możemy też zmienić nazwę rozliczenia.

W wierszu każdego kierowcy mamy możliwość podglądu jakie trasy zostały zaliczone do danego rozliczenia w tym celu klikamy ikonę podglądu:

W edycji pozycji będziemy mieli możliwość wprowadzenia szczegółowych zmian w rozliczeniu danego kierowcy:

Można zmienić właściwie wszystko począwszy od kwoty podstawowego wynagrodzenia przez stałe dodatki aż po wartości poszczególnych pozycji. Zmieniając wartości przy trasach możemy wprowadzić opis przyczyny tych zmian np.: „100 pln zwrot za opłaty” albo „90 pln diety” itd. Istnieje też możliwość usunięcia danej pozycji z rozliczenia, jeśli chcemy ją rozliczyć później.

Jeżeli uznamy, że rozliczenie jest gotowe, to możemy je wydrukować klikając ikonę drukarki. Otrzymamy plik pdf z indywidualnym rozliczeniem danego kierowcy, który możemy wydrukować lub wysłać jako załącznik wiadomości e-mail.

Część 3 – podgląd tras jeszcze nierozliczonych

Dział Płace zawiera jeszcze jedną ciekawą funkcję – możliwość podglądu na bieżąco jakie trasy mamy nie rozliczone z kierowcami i jakie z tych tras wynikają kwoty przyszłych wynagrodzeń. Mechanizm te został zaprojektowany aby pomóc w kontroli równomiernego rozłożenia pracy\wynagrodzeń pomiędzy kierowcami.

Aby sprawdzić trasy jak rozkłada się plan tras\wynagrodzeń wchodzimy w dział „nierozliczone”

Po wejściu otrzymamy listę kierowców, którzy mają jakieś nierozliczone trasy. Ta lista jest generowana w chwili wejścia w nierozliczone, każde odświeżenie tej strony powoduje ponowne przeliczenie. Jest to przydatne, bo możemy na bieżąco kontrolować zmiany jakie wprowadzamy w trasach. W celu szybszego zorientowania się w „rozłożeniu” wynagrodzeń pomiędzy kierowcami lista ta zawiera graficzny wskaźnik pokazujący, zależności wynagrodzeń pomiędzy kierowcami. Klikając ikonę podglądu możemy zobaczyć konkretne trasy, które zostały ujęte na liście nierozliczonych.

Część 4 – uprawnienie dostępu do płac kierowców

Informacje o wynagrodzeniach są szczególnymi danymi w związku z tym system został zaprojektowany w taki sposób, że możemy wybranym użytkownikom PlanBus.pl wyłączyć dostęp do tych funkcji. Możemy to zrobić wchodząc w edycję użytkownika:

Brzmi dobrze, prawda? 🙂
Przekonaj się sam, jak działa PlanBus.pl
Na taki system czekała Twoja firma!

Umów się na bezpłatną prezentację!

 

Imię i nazwisko lub nazwa firmy (wymagane)
Firma
Telefon (wymagane)
E-mail (wymagane)
Ilośc pojazdów we flocie
Treść pytania


Nie stać Cię aby zwlekać dłużej!

Wylicz pensje dla kierowców jednym kliknięciem