W sezonie turystycznym każdej firmie przydarzy się konieczność współpracy z podwykonawcą, czyli innym przewoźnikiem realizującym przejazdy dla nas. W tym artykule opiszemy jak za pomocą dwóch modułów: Płace, Wysyłka zleceń z kalendarza ułatwić sobie pracę z podwykonawcami.

Na początek – konfiguracja

Dodajemy kilka pojazdów w kalendarzu o nazwach: Podwykonawca I, Podwykonawca II itd. W drugim kroku, dodajemy naszych podwykonawców jako „kierowców” w nazwie zwyczajowej podajemy nazwę firmy a w adresie e-mail podajemy adres danego przewoźnika:

Przypisywanie tras do realizacji

W ten sposób w kalendarzu będziemy mogli przypisywać trasy podwykonawcom w taki sam sposób jak naszym kierowcom. W kalendarzu wygląda to następująco:

Wysyłka zleceń wprost z kalendarza

Dzięki takiej konfiguracji, możemy w bardzo prosty sposób wysyłać zlecenia wraz ze wszystkim potrzebnymi informacjami podwykonawcom oraz otrzymać za pomocą statusu powiadomienia informacje zwrotną, czy podwykonawca przyjął zlecenie i ma wszystkie materiały.

W pierwszej kolejności uzupełniamy daną trasę o wszystkie niezbędne informacje: kontakty do pilotów, programy wycieczek, rezerwacje hoteli, itp.

Następnie wchodzimy w wydruki danej trasy:

W tym miejscu możemy wysłać daną trasę wraz ze wszystkimi materiami:

Nasz podwykonawca otrzyma wiadomość, która wygląda następująco:

Nasz podwykonawca, za pomocą kliknięcia w link potwierdzający będzie mógł nas poinformować o przyjęciu trasy do zrealizowania. Wówczas w naszym kalendarzu zmieni się kolor ikony na zielony:

Rozliczenia z podwykonawcami

Za pomocą modułu „Płace” możemy łatwo tworzyć rozliczenia z naszymi podwykonawcami. Przygotowanie rozliczenia za dany okres to tylko kilka kliknięć. Wchodzimy w dział Płace i klikamy Dodaj aby utworzyć nowe rozliczenie:

Po kliknięciu Zapisz, zostanie utworzone rozliczenie:

Możemy zobaczyć z jakich pozycji składa się dane rozliczenie:

Możemy też takie rozliczenie skorygować za pomocą edycji:

Gdy już wszystko sprawdzimy i skorygujemy, możemy pobrać gotowe rozliczenie dla poszczególnych podwykonawców:

Ułatwiona praca z podwykonawcami za pomocą PlanBus.pl